مرکز رادیولوژی و تصویر برداری شبانه روزی بیمارستان کسری کرج یکی مراکز ارائه دهنده خدمات تخصصی و فوق تخصصی رادیولوژی به صورت 24ساعته در استان البرز میباشد. مرکز رادیولوژی بیمارستان کسری کرج در دو قسمت مجزا فعالیت میکند.قسمت سونوگرافی و رادیولوژی وهمچنین سی تی اسکن و MRI

رادیولوژی عبارت است از استفاده از اشعه ها و پرتوهای گوناگون برای بررسی تصویر برداری از بافت های مختلف بدن،رادیولوژی به دو قسمت مختلف رادیولوژی مداخله ای و رادیولوژی  تشخیصی تقسیم میشود.در زمان های دور که هنوز بشر با دانش رادیولوژی آشنا نبود،تنها راه بررسی بدن کالبد شکافی و شکافتن بخش های مختلف بدن بود،درصورتی که امروز با استفاده از تکنیک های مختلف رادیولوژی،امکان بررسی همه جانبه بافت های بدن وجود دارد.

رادیولوژی کمک بسیار شایانی به تشخیص و درمان بیماری های مختلف میکند.رادیولوژی انواع مختلفی از تکنیک ها را شامل میشود:سونوگرافی،استفاده از اشعه x،سی تی اسکن،ام آر ای و…..اغلب روش های رادیولوژی تشخیصی و درمانی در رادیولوژی بیمارستان کسری انجام میشود

رادیولوژی بیمارستان کسری کرج به عنوان یکی از مراکز رادیولوژی شبانه روزی در کرج با بهره گیری از پرسنل توانمند وبا دانش وهمچنین با بهره گیری از جدید ترین تجهیزات ومتد های روز دنیا،خدمات رادیولوژی و تصویر برداری به مراجعه کنندگان ارائه میدهد.رادیولوژی نیز مانند سایر رشته های پزشکی بسیار به دانش پزشک وهمچنین نوع تجهیزات مورد استفاده وابسته است.در بیمارستان کسری کرج با استفاده از به روز ترین تجهیزات تشخیصی در کنار پرسنل متبحر،سعی میشود تا به عنوان بهترین رادیولوژی در کرج همواره نام بیمارستان کسری بدرخشد.

رادیولوژی بیمارستان کسری کرج به طور همزمان و به صورت 24ساعته هم به بیماران بستری در بیمارستان ارائه خدمت میدهد و هم به مراجعه کنندگان سرپایی که به بیمارستان و یا بخش اورژانس ویا بخش رادیولوژی مراجعه کرده باشند. رادیولوژی بیمارستان کسری با اغلب بیمه های درمانی قرار داد دارد.برای مشاهده لیست بیمه های طرف قرار داد کلیک کنید.

سونوگرافی در کرج

سونوگرافی 

سونوگرافی یک روش تشخیصی پزشکی میباشد که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا  از بافت های مختلف بدن وهمچنین جریان خون موجود در آنها تصاویری را به پزشک رادیولوژیست ارائه میدهد. برای انجام سونوگرافی بخش های مختلف بدن میتوانید به صورت شبانه روزی به رادیولوژی بیمارستان کسری مراجعه نمایید

سی تی اسکن

سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری  Computed Tomography scan (CT scan) یکی از روش های تخصصی و پیشرفته تصویر برداری پزشکی میباشد.در این روش از بافت های مختلف بدن تصاویر به صورت برش های طول یا عرضی به پزشک داده میشود.در واقع درختی را تجسم کنید که به صورت ورقه ورقه تنه آن بررسی میشود.این دقیقا همان کاری است که در طی سی تی اسکن انجام میشود.دستگاه سی تی اسکن موجود در بیمارستان کسری کرج بهترین تجهیزات موجود در ایران میباشد.

برای انجام سی تی اسکن شبانه روزی در کرج میتوانید به صورت 24ساعت به رادیولوژی بیمارستان کسری مراجعه نمایید.از طریق سی تی اسکن بیشتر مشکلات بافت های استخوانی بدن مشخص میشود.برای انجام سی تی اسکن قسمت های مختلف بدن با بیمه تکمیلی بهتر است پیش از مراجعه به بخش رادیولوژی،بیمه خود را در لیست بیمه های طرف قرار داد چک نمایید ویا با بخش تصویر برداری تماس بگیرید.

ام آر آی

ام آر آی یا روش تشدید مغناطیسی از پیشرفته ترین روش های تشخیصی در علم پزشکی و رادیولوژی میباشد.در این روش برخلاف سی تی اسکن و تصویر برداری ساده با اشعه x از اشعه مضر استفاده نمیشود.در طی انجام MRIبدن در یک میدان مغناطیسی قوی قرار گرفته و از طریق تابش امواج صوتی،تصاویری از بافت های مختلف بدن تولید میشود. از طریق ام آر آی بیشتر مشکلات بافت های نرم بدن مشخص میشود.برای انجام انواع ام آر آی نقاط مختلف بدن میتوانید در بیمارستان کسری کرج اینکار را انجام دهید.

رادیولوژی ساده یا اشعه x

این روش یکی از ساده ترین ونخستین گام های تخشخیصی در پزشکی میباشد.در حال حاضر به صورت شبانه روزی امکان انجام تصاویر رادیولوژی ساده ویا اشعه x در رادیولوژی بیمارستان کسری کرج فراهم میباشد.